Usuwanie graffiti oraz farby drogowej.

Jak usunąć graffiti i zabezpieczyć się przed nim - system anty graffiti?

Niechciane graffiti często stanowią zmorę dla właścicieli i zarządów budynków, szczególnie w dużych aglomeracjach takich jak Warszawa. Choć dla niektórych osób graffiti stanowią formę sztuki, to jednak dla większości są zwykłymi aktami wandalizmu, które szpecą ściany budynków i generują koszty związane z usunięciem graffiti.

Oczywiście najlepiej nie dopuścić niechcianych „artystów” do naszej elewacji. Najlepszym sposobem jest wysokie ogrodzenie i/lub systemy monitoringu, wraz z tabliczkami ostrzegającymi.

Co natomiast możemy zrobić, gdy jesteśmy właścicielem lub zarządcą budynku np. w centrum Warszawy i nie możemy go odgrodzić, a do tego systemy monitoringu nie spełniają swojej roli i co chwila pojawiają się niechciane graffiti? Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie elewacji preparatem anty graffiti. Preparat ten bardzo ułatwia usuwanie graffiti, ponieważ do jego usunięcia wystarczy specjalny płyn i/lub nieduża myjka ciśnieniowa. Aplikacje przeprowadza się za pomocą wałka malarskiego lub opryskiwacza. Aby ułatwić usuwanie graffiti przed aplikacją należy dokładnie umyć i odtłuścić zabezpieczaną elewację. Ponieważ MyClean działa głównie na terenie Warszawy, dlatego taką usługę możemy dla Państwa wykonać kompleksowo i bez dodatkowych kosztów związanych z dojazdem.

Rodzaje powierzchni, z których można usunąć graffiti.

Niechciane graffiti można usunąć praktycznie z każdej powierzchni. Ponieważ usuwaniem graffiti zajmujemy się na rynku warszawskim już od kilku lat, dlatego też możemy podjąć się usunięcia graffiti z:

 • drewna
 • klinkieru
 • tynku
 • aluminium
 • szkła
 • betonu
 • kostki brukowej
usuwanie graffiti

Jak usunąć graffiti - metody?

Jeżeli chcą Państwo usunąć graffiti na własną rękę trzeba będzie zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i środki chemiczne. Podstawowym urządzeniem jest myjka wysokociśnieniowa (min. 150 bar) z funkcją podgrzania wody, a najlepiej czyszczenia parowego. Zakup takiej maszyny to spory wydatek, ale istnieją firmy w Warszawie i okolicach zajmujące się wynajmem maszyn odpowiednich do usuwania graffiti. Do usunięcia graffiti ze ścian niezabezpieczonych nie obędzie się też bez specjalistycznej chemii. Tu już będziemy musieli zasięgnąć rady sprzedawcy, który pomoże nam dobrać chemię, która nie tylko usunie graffiti, ale też nie uszkodzi elewacji.

Poniżej przedstawiamy metody, jakimi MyClean Warszawa posługuje się w zależności od rodzaju powierzchni i trwałości usuwanego graffiti:

 • mycie wysokociśnieniowe – skutecznie usuwa graffiti z twardych powierzchni, ale jest nieskuteczne dla graffiti, które wsiąknęły zbyt mocno w powierzchnię. Może też uszkodzić delikatne materiały.
 • mycie parowe – jedna z najskuteczniejszych metod usuwania graffiti oraz powłok antygraffiti.Dodatkowo jest bezpieczna dla większości powierzchni. Może natomiast usuwać warstwy farb z np. pomalowanych/polakierowanych powierzchni metalowych.
 • hydropiaskowanie – tą metodą można usunąć graffiti tylko z najtwardszych powierzchni tj. kamień. Należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić powierzchni. Plusem jest to, że nie potrzebuje funkcji podgrzewania wody.
 • usuwanie chemiczne – metoda bardzo skuteczna, ale w większości przypadków nieodzowna będzie też myjka wysokociśnieniowa.

Reasumując, można spróbować samodzielnie usunąć graffiti korzystając z wynajętej maszyny, chemii oraz metod, które opisaliśmy. Jednak najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy działającej na terenie Warszawy i okolic. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub chcieliby poznać bardziej szczegółowy cennik usuwania graffiti zapraszamy do kontaktu z naszą firmą MyClean Warszawa.

Usuwanie oznakowania poziomego i farby drogowej.

Usuwanie niechcianej farby nie zawsze musi być związane z działalnością ulicznych „artystów”. Mówimy tu o usuwaniu nieaktualnych oraz zniszczonych/niewidocznych znaków drogowych oraz oznaczeń np. linii parkingowych.

Usuwanie oznakowania poziomego możemy przeprowadzić za pomocą poniższych metod:

 • frezowanie – najtańsza metoda usuwania farby, ale najbardziej inwazyjna.
 • śrutowanie – mniej inwazyjna niż frezowanie, ale nie będziemy w stanie usunąć grubowarstwowych oznaczeń.
 • zamalowanie farbą – nie wymaga większego komentarz. Na szybko, tanio i na krótko.
 • czyszczenie chemiczne w połączeniu z czyszczeniem wysokociśnieniowym – metoda mało inwazyjna, ale i nieco droższa z uwagi na wykorzystanie środków chemicznych. Plusem jest duża dokładność usuwania oznakowania poziomego, natomiast minusem konieczność dostępu do wody.

Nasza firma MyClean Warszawa najchętniej korzysta z ostatniej metody, ponieważ nie niszczy powierzchni i gwarantuje najlepsze rezultaty przy usuwaniu farb drogowych.

Usuwanie farby drogowej

Usuwanie graffiti - dlaczego przy wyborze profesjonalistów z Warszawy warto wybrać MyClean?

Ponieważ dbamy o to by, każdy klient, który skorzystał z naszych usług usuwania graffiti oraz pasów drogowych był w pełni usatysfakcjonowany. Dzięki temu tym zyskaliśmy w Warszawie grono klientów, którzy nie tylko chętnie do nas wracają, ale polecają nasze usługi usuwania graffiti kolejnym klientom.

MyClean to przede wszystkim:

 • Krótkie terminy realizacji. Warszawa jest miejscem, gdzie panuje wieczny pośpiech. Dlatego też usuwanie graffiti oraz farb drogowych możemy wykonać o każdej porze i w każdy dzień tygodnia. W wyjątkowych sytuacjach możemy rozpocząć prace nawet do 12h od momentu przyjęcia zlecenia.
 • Elastyczność. Nie ma dla nas dziwnych godzin, nietypowych rodzajów graffiti do usunięcia, czy nieodpowiedniej pogody. Usługę usuwania graffiti zawsze staramy się dopasować do wymagań klienta. Podejmiemy się zlecenia nawet jak usunięcie farby wydaje się niemożliwe.
 • Kompleksowość. Dysponujemy odpowiednią wiedzą i sprzętem, aby kompleksowo obsłużyć każdego klienta. Specjalizujemy się w usuwaniu graffiti ze ścian każdego rodzaju (klinkier, kamień, beton, tynk) oraz usuwaniu farby drogowej z asfaltu i kostki brukowej. Połączenie metody chemicznej i wysokociśnieniowej w bezpieczny sposób usunie każdy rodzaj graffiti i farby drogowej. Przy okazji jesteśmy również w stanie zająć się czyszczeniem elewacji (ścian), a także umyć kostkę brukową oraz dach.
 • Stosunek ceny do jakości. Ponieważ każdy klient ma inne wymagania i posiada różne możliwości finansowe związane z usuwaniem graffiti, dlatego do każdego podchodzimy indywidualnie. To z klientem ustalamy zakres prac, rodzaj chemii czy dodatkowe usługi takie jak zabezpieczenie anty graffiti. Do każdego zlecenia podchodzimy z maksymalnym zaangażowaniem, bez względu na cenę ustaloną z klientem. To właśnie gwarantuje, że otrzymasz najlepszy stosunek ceny do jakości.
 • Profesjonalny sprzęt. Dysponując nawet najlepszą wiedzą w zakresie usuwania graffiti oraz poziomych znaków drogowych oraz najszczerszymi chęciami, to bez odpowiedniego sprzętu, nie warto nawet zaczynać. MyClean posiada profesjonalną myjkę HDS firmy Karcher z regulacją ciśnienia oraz funkcją czyszczenia parowego. Gwarantuje bezpieczeństwo oraz pewność, że wyczyszczona elewacja będzie wyglądać jak nowa.

Zapraszamy do kontaktu

Oddział Warszawa

tel. 792-025-051

tel. 737-186-194

mail: biuro@myclean.pl